Επεξεργαστής AMD Epyc™ 9455 με 48 πυρήνες, βασική συχνότητα 3.15 GHz, TDP 300W, Επεξεργαστής AMD Epyc CPU
Το EPYC 9455 προσφέρει μια ισορροπημένη διαμόρφωση 48 πυρήνων με ένα κεντρικό ρολόι 3,15 GHz, βελτιστοποιημένο για τα κύρια εργασιακά φορτία των επιχειρήσεων και του cloud.Το 300W TDP του παρέχει ένα εξαιρετικό συνδυασμό πυκνότητας πυρήνα, απόδοση και αποδοτικότητα ενέργειας, καθιστώντας το ένα ευέλικτο εργατικό άλογο για ένα ευρύ φάσμα εφαρμογών κέντρων δεδομένων.
| Προδιαγραφές | Λεπτομέρειες |
|---|---|
| Σχήμα | AMD EPYCTM 9455 |
| Αρχιτεκτονική | "Zen 5" (Τουρίνο) |
| Σημεία / Νήματα | 48 πυρήνες / 96 νήματα |
| Βασική ταχύτητα ρολογιού | 30,15 GHz |
| Μαξ, ωρολόγιο. | Μέχρι 4,4 GHz |
| Κασέ L3 | 192 MB |
| Προεπιλεγμένο TDP | 300W |
| Διαμορφώσιμο TDP (cTDP) | 240W - 300W |
| Συμπύκνωση CPU | SP5 |
| Αριθμός υποδομών | 1P / 2P |
Το EPYC 9455 αξιοποιεί την αρχιτεκτονική πυρήνα "Zen 5" για να παρέχει ισχυρή απόδοση ανά βατ. Με 48 πυρήνες και συχνότητα βάσης 3,15 GHz, είναι κατάλληλο για εικονικοποίηση, διακομιστές βάσεων δεδομένων,και εφαρμογές cloud-native όπου τόσο ο αριθμός των πυρήνων όσο και η ενεργειακή απόδοση είναι σημαντικές.
- Μνήμη:12 κανάλια DDR5 έως 6400 MT/s, παρέχοντας υψηλό εύρος ζώνης μνήμης για εντατικά μνήμη φορτία εργασίας.
- PCIe:128 λωρίδες PCIe® 5.0, παρέχοντας ευέλικτη Ε/Ε για αποθήκευση NVMe, δικτύωση και GPU.
- Εικονικοποιημένη και υπερσυγκεντρωμένη υποδομή
- Σχεδιασμός πόρων της επιχείρησης (ERP) και διαχείριση σχέσεων με τους πελάτες (CRM)
- Σχέσεις και βάσεις δεδομένων NoSQL
- Παγκόσμιας χρήσης cloud και τοπικοί διακομιστές
Επεξεργαστής AMD Epyc™ 9455
,Επεξεργαστής AMD Epyc CPU 3.15 GHz
,Επεξεργαστής AMD Epyc CPU 48 πυρήνων
-
Intel Xeon Platinum 8458P επεξεργαστής διακομιστή με 44 πυρήνες 88 νήματα 350 W TDP
Επεξεργαστής Intel Xeon Platinum 8458P Ο Intel Xeon Platinum 8458P είναι ένας επεξεργαστής διακομιστή υψηλής απόδοσης από την οικογένεια 4ης Γενιάς Xeon Scalable (με κωδική ονομασία Sapphire Rapids). Κατασκευασμένος με τη διαδικασία Intel 7, διαθέτει εξαιρετικά υψηλό αριθμό πυρήνων, τεράστια κρυφή μ... -
Επεξεργαστής διακομιστή Xeon Gold 6444Y με 28 πυρήνες 56 νήματα 4.00 GHz Max Turbo
Xeon Gold 6444Y: CPU διακομιστή 28 πυρήνων με Turbo 4,0 GHz, 56MB cache & 205W TDP. Διαθέτει PCIe 5.0, μνήμη DDR5, επιτάχυνση AI (AMX/DL Boost) και προηγμένη εικονικοποίηση για σύννεφο, βάσεις δεδομένων και φόρτους εργασίας με μεγάλη ένταση δεδομένων. -
AMD EPYCTM 9554 Επεξεργαστής με 64 πυρήνες 3.1 GHz Κρολόι βάσης και 128 PCIe 5.0 Lane
AMD EPYC™ 9554: 64 πυρήνες «Zen 4», βασική συχνότητα 3,1 GHz, 128 λωρίδες PCIe 5.0 & υποστήριξη DDR5. Ιδανικό για εικονικοποίηση, εταιρικές εφαρμογές και αναλύσεις δεδομένων με ισορροπημένη απόδοση για απαιτητικούς φόρτους εργασίας.