Επεξεργαστής Amd Epyc ™ 9375f με 32 πυρήνες, βασική συχνότητα 3,80 GHz και κρυφή μνήμη L3 256 MB
Ο EPYC 9375F είναι ένας επεξεργαστής υψηλής συχνότητας σχεδιασμένος για φόρτους εργασίας που απαιτούν εξαιρετική απόδοση ανά πυρήνα με μέτριο αριθμό πυρήνων. Με 32 πυρήνες και βασικό ρολόι 3,80 GHz, είναι ιδανικός για εφαρμογές που είναι ευαίσθητες στην καθυστέρηση και στην απόδοση μονής νήματος.
| Προδιαγραφή | Λεπτομέρεια |
|---|---|
| Μοντέλο | AMD EPYC™ 9375F |
| Αρχιτεκτονική | "Zen 5" (Turin) |
| Πυρήνες / Νήματα | 32 Πυρήνες / 64 Νήματα |
| Βασική Ταχύτητα Ρολογιού | 3,80 GHz |
| Μέγιστο Ρολόι Boost | Έως 4,8 GHz |
| Κρυφή μνήμη L3 | 256 MB |
| Προεπιλεγμένο TDP | 320W |
| Διαμορφώσιμο TDP (cTDP) | 256W - 320W |
| Υποδοχή CPU | SP5 |
| Αριθμός Υποδοχών | 1P / 2P |
Ο EPYC 9375F συνδυάζει 32 πυρήνες "Zen 5" με υψηλή βασική συχνότητα 3,80 GHz και boost έως 4,8 GHz. Αυτή η διαμόρφωση είναι βελτιστοποιημένη για φόρτους εργασίας που δεν μπορούν να αξιοποιήσουν πλήρως υψηλότερους αριθμούς πυρήνων, αλλά επωφελούνται από την ταχύτερη δυνατή απόδοση πυρήνα. Η μεγάλη κρυφή μνήμη L3 256 MB μειώνει περαιτέρω την καθυστέρηση μνήμης, βελτιώνοντας την απόκριση για εφαρμογές που είναι ευαίσθητες στην καθυστέρηση.
- Μνήμη: DDR5 12 καναλιών έως 6400 MT/s, παρέχοντας το εύρος ζώνης και τη χωρητικότητα που απαιτούνται για μεγάλες βάσεις δεδομένων εντός μνήμης
- PCIe: 128 γραμμές PCIe® 5.0, επιτρέποντας συνδέσεις χαμηλής καθυστέρησης σε μονάδες αποθήκευσης και προσαρμογείς δικτύου υψηλής ταχύτητας
- Συναλλαγές υψηλής συχνότητας και χρηματοοικονομικές υπηρεσίες
- Βάσεις δεδομένων εντός μνήμης και ανάλυση σε πραγματικό χρόνο
- Υποδομές τηλεπικοινωνιών
- Διακομιστές παιχνιδιών και παράδοσης περιεχομένου
32 πυρήνες επεξεργαστή amd epyc
,Επεξεργαστής AMD EPYC™ 9375F
,3
-
Επεξεργαστής διακομιστή Gold 6442Y 24 πυρήνων 4,00 GHz Turbo 225W TDP CPU
Intel Xeon Gold 6442Y: CPU διακομιστή 24 πυρήνων με turbo 4,0 GHz, μνήμη DDR5 και επιτάχυνση AI (AMX/DL Boost). Ιδανικό για κέντρα δεδομένων, εικονικοποίηση και φόρτους εργασίας HPC με εταιρική αξιοπιστία. -
Xeon Gold 6538Y+ 32 πυρήνες 5η γενιά αναβαθμίσιμος επεξεργαστής διακομιστή με 225W TDP για κέντρο δεδομένων και cloud computing
Το Intel Xeon Gold 6538Y+ προσφέρει 32 πυρήνες, 60MB cache & 4,0GHz turbo για κέντρα δεδομένων. Διαθέτει DDR5-5200, PCIe 5.0, ενσωματωμένους επιταχυντές AI και εταιρική ασφάλεια με TDP 225W. -
Επεξεργαστής διακομιστή AMD Epyc 9555 με βασικό ρολόι 3,2 GHz, TDP 360W, 64 πυρήνες
AMD EPYC™ 9555: Επεξεργαστής διακομιστή 64 πυρήνων με βασικό ρολόι 3,2 GHz, 360 W TDP. Διαθέτει 128 λωρίδες PCIe 5.0, υποστήριξη μνήμης DDR5. Ιδανικό για φόρτους εργασίας cloud, επιχειρήσεων και ανάλυσης δεδομένων με βέλτιστη απόδοση ανά watt.