NVIDIA RTX A6000 κάρτα γραφικών με 48 GB GDDR6 μνήμη10752 CUDA πυρήνες
Η NVIDIA RTX A6000 αποτελεί την ισχυρότερη GPU οπτικών υπολογιστών στον κόσμο για σταθμούς εργασίας επιτραπέζιου υπολογιστή, αντιπροσωπεύοντας την κορυφή της αρχιτεκτονικής NVIDIA Ampere. Σχεδιασμένη για επαγγελματίες που απαιτούν ασυμβίβαστη απόδοση, η RTX A6000 επιτρέπει την επόμενη γενιά επαναστατικών σχεδίων, επιστημονικών ανακαλύψεων και καθηλωτικής ψυχαγωγίας.
- 10.752 πυρήνες CUDAγια εξαιρετική απόδοση παράλληλης επεξεργασίας
- 84 πυρήνες RT δεύτερης γενιάςγια προηγμένες δυνατότητες ray tracing
- 336 πυρήνες Tensor τρίτης γενιάςγια επιτάχυνση AI
- 48 GB μνήμης GDDR6με υποστήριξη ECC για υπολογισμούς χωρίς σφάλματα
- Τεχνολογία NVIDIA NVLinkπου επιτρέπει διαμορφώσεις διπλής κάρτας με συνδυασμένη μνήμη 96 GB
- PCI Express 4.0 x16διεπαφή για μέγιστο εύρος ζώνης
- Τέσσερις εξόδους DisplayPort 1.4aπου υποστηρίζουν ανάλυση έως 7680 x 4320
| Προδιαγραφή | Λεπτομέρειες |
|---|---|
| NVIDIA MPN | 900-5G133-2500-000 / 900-5G133-1700-000 |
| Μνήμη | 48 GB GDDR6 με ECC |
| Διεπαφή Μνήμης | 384-bit |
| Εύρος Ζώνης Μνήμης | 768 GB/s |
| Κατανάλωση Ενέργειας | 300W μέγιστο |
| Μορφή | Διπλής υποδοχής, πλήρους ύψους με ενεργή ψύξη ανεμιστήρα |
| Έξοδοι Οθόνης | 4 x DisplayPort 1.4a |
| Μέγιστη Ανάλυση | 7680 x 4320 @ 60 Hz |
| Υποστήριξη vGPU | Προφίλ από 1 GB έως 48 GB για εικονικοποιημένα περιβάλλοντα |
Από τη μηχανική εκπληκτικών προϊόντων και τον σχεδιασμό υπερσύγχρονων κτιρίων έως την προώθηση επιστημονικών ανακαλύψεων, η RTX A6000 προσφέρει τις κορυφαίες δυνατότητες που απαιτούνται για την αντιμετώπιση των υπολογιστικά εντατικών εργασιών του αύριο. Με τον συνδυασμό τεράστιας χωρητικότητας μνήμης, εξαιρετικής απόδοσης υπολογιστών και αξιοπιστίας επιπέδου επιχείρησης, η RTX A6000 παραμένει η οριστική επιλογή για επαγγελματίες που απαιτούν το απόλυτα υψηλότερο επίπεδο απόδοσης γραφικών σταθμών εργασίας που είναι διαθέσιμο.
NVIDIA RTX A6000 κάρτα γραφικών
,48 GB κάρτα γραφικών a6000
,κάρτα γραφικών nvidia rtx a6000 48gb
-
Intel Xeon 6788P επεξεργαστής με 86 πυρήνες 350W TDP και υποστήριξη μνήμης DDR5
Intel Xeon 6788P: Επεξεργαστής 86 πυρήνων για cloud computing υψηλής πυκνότητας. Διαθέτει 350W TDP, 336MB cache, υποστήριξη DDR5-6400 και ενσωματωμένους επιταχυντές για AI και αναλυτικά στοιχεία. Ιδανικό για κέντρα δεδομένων με δυνατότητα κλιμάκωσης. -
Intel Xeon 6738P επεξεργαστής με 32 πυρήνες 2,9 GHz συχνότητα βάσης και 144 MB L3 cache
Intel® Xeon® 6738P: 32 πυρήνες, βάση 2,9 GHz (4,0 GHz turbo), 144 MB cache. Διαθέτει ενσωματωμένους επιταχυντές (QAT, DSA, IAA) για φόρτους εργασίας βάσης δεδομένων, ERP και AI. Υποστήριξη DDR5 & PCIe 5.0. -
Επεξεργαστής Intel Xeon 6768P με 64 πυρήνες, βασική συχνότητα 2,4 GHz και TDP 330W
Intel® Xeon® 6768P: Επεξεργαστής ναυαρχίδα 64 πυρήνων με βασική συχνότητα 2,4 GHz, 330 W TDP. Διαθέτει μνήμη DDR5, PCIe 5.0 και ενσωματωμένους επιταχυντές για τεχνητή νοημοσύνη, HPC και φόρτους εργασίας εικονικοποίησης μεγάλης κλίμακας.