Κάρτα γραφικών NVIDIA RTX 4000 Ada με 20 GB μνήμης GDDR6 και ενεργειακή απόδοση 70W
Η κάρτα γραφικών NVIDIA RTX 4000 Ada Generation προσφέρει εξαιρετικές επιδόσεις σε ένα συμπαγές, αποδοτικό σχήμα,καθιστώντας την ιδανική λύση για τους επαγγελματίες που απαιτούν δυνατότητες πλήρους μεγέθους χωρίς το φυσικό αποτύπωμα των παραδοσιακών σταθμών εργασίας.
Χτισμένη πάνω στην πρωτοποριακή αρχιτεκτονική NVIDIA Ada Lovelace, αυτή η κάρτα έχει σχεδιαστεί για να επιταχύνει τις απαιτητικές ροές εργασίας σε σχεδιασμό, απεικόνιση σε πραγματικό χρόνο, ανάπτυξη AI,και υπολογιστών υψηλών επιδόσεωνΟ σχεδιασμός του μικρού συντελεστή μορφής (SFF) του επιτρέπει την ανάπτυξη σε περιβάλλοντα περιορισμένου χώρου, διατηρώντας παράλληλα ισχυρές επιδόσεις.
| NVIDIA MPN | 900-5G192-2270-000 |
|---|---|
| Κύκλοι CUDA | 6,144 |
| Κέντρα τεντορίων | 192 (4η γενιά) |
| NT1 χημικές ουσίες | 48 (3η γενιά) |
| Πιο υψηλή απόδοση | 19.2 TFLOPS μονής ακρίβειας |
| Μνήμη | 20 GB GDDR6 με υποστήριξη ECC |
| Διασύνδεση μνήμης | 160-bit |
| Διάταξη ζώνης μνήμης | 320 GB/s |
| Διασύνδεση | PCI Express 4.0 x16 |
| Κατανάλωση ενέργειας | Μέγιστο 70W |
Διαθέτει τέσσερις εξόδους DisplayPort 1.4a που υποστηρίζουν έως τέσσερις ταυτόχρονες οθόνες με ανάλυση έως 7680 x 4320 σε 60 Hz.
- DirectX 12, OpenGL 4.6Βούλκαν 1.3Κούδα 11.6
- Υποστήριξη κωδικοποίησης και αποκωδικοποίησης AV1
- NVIDIA Mosaic για διαμορφώσεις πολλαπλών οθονών
- Quadro Sync 2 για συγχρονισμένα περιβάλλοντα οθόνης
Η διπλή θέση, ενεργητική ψύξη σχεδιασμός διατηρεί τη θερμική σταθερότητα κάτω από διαρκή φορτία εργασίας, καθιστώντας το RTX 4000 Ada μια αξιόπιστη επιλογή για την αρχιτεκτονική, την μηχανική, την κατασκευή,και επαγγελματίες παραγωγής μέσων ενημέρωσης.
Κάρτα γραφικών NVIDIA RTX 4000 Ada
,Κάρτα γραφικών Ada 20 GB
,Κάρτα γραφικών Ada με μνήμη GDDR6
-
P23608-B21 Πολυ-προμηθευτής HDD HPE 16TB SAS 12G Business Critical 7.2K LFF LP Helium 512e ISE
HPE 16TB SAS 12G Helium HDD με 7,2K RPM, φορέας χαμηλού προφίλ για διακομιστές υψηλής πυκνότητας. Διαθέτει Instant Secure Erase, μορφή 512e και αξιοπιστία πολλών προμηθευτών για μαζική αποθήκευση επιχειρήσεων. -
Επεξεργαστής Intel Xeon 6714P με Βασική Συχνότητα 4.0 GHz, 8 Πυρήνες, 16 Νήματα και TDP 165W
Intel Xeon 6714P: Επεξεργαστής 8 πυρήνων με turbo 4,3 GHz, κρυφή μνήμη 48 MB και ενσωματωμένοι επιταχυντές για συμπεράσματα τεχνητής νοημοσύνης, φόρτους εργασίας βάσης δεδομένων και παράδοση περιεχομένου. Διαθέτει μνήμη DDR5, PCIe 5.0 και επεκτασιμότητα πολλαπλών υποδοχών. -
Επεξεργαστής Xeon Gold 6548N 5ης Γενιάς Xeon Scalable με 32 πυρήνες και TDP 250W
Intel Xeon Gold 6548N: CPU διακομιστή 32 πυρήνων με 250W TDP, μνήμη DDR5-5200, PCIe 5.0 και προηγμένη επιτάχυνση AI. Ιδανικό για ενεργειακά αποδοτική φιλοξενία cloud, εικονικοποίηση και εταιρικούς υπολογιστές.