Επεξεργαστής Intel Xeon 6714P με Βασική Συχνότητα 4.0 GHz, 8 Πυρήνες, 16 Νήματα και TDP 165W
Ο Intel Xeon 6714P είναι ένας βελτιστοποιημένος επεξεργαστής από την σειρά Xeon 6, σχεδιασμένος για υπολογιστικά περιβάλλοντα υψηλής πυκνότητας.0 GHz και ενσωματωμένοι επιταχυντές, παρέχει εξαιρετικές επιδόσεις ανά πυρήνα για υπολογιστικά έντονα φορτία εργασίας, όπως συμπεράσματα τεχνητής νοημοσύνης, επιτάχυνση βάσεων δεδομένων και δίκτυα παράδοσης περιεχομένου.
| Προδιαγραφές | Λεπτομέρειες |
|---|---|
| Σχήμα | Intel® Xeon® 6714P |
| Αρχιτεκτονική | Κεντρικός δείκτης απόδοσης (δάσος της Σιέρας) |
| Σημεία / Νήματα | 8 πυρήνες / 16 νήματα |
| Βασική ταχύτητα ρολογιού | 40,0 GHz |
| Μέγιστη συχνότητα τουρμπο | Μέχρι 4,3 GHz |
| Συγκέντρωση του πυρήνα | 40,3 GHz |
| Κασέ L3 | 48 MB |
| Προεπιλεγμένο TDP | 165W |
| Συμπύκνωση CPU | FCLGA4710 |
| Αριθμός υποδομών | Μέχρι 4S / 8S |
| Ημερομηνία εκτόξευσης | - Πενήντα πέντε. |
Ο Xeon 6714P είναι κατασκευασμένος με τεχνολογία Intel 3, που προσφέρει υψηλή συχνότητα και ενεργειακή απόδοση.παρέχει εξαιρετικές επιδόσεις σε μονό νήμα και ανά πυρήναΟ επεξεργαστής ενσωματώνει πολλαπλούς ενσωματωμένους επιταχυντές, συμπεριλαμβανομένης της Intel® QuickAssist Technology (QAT), Dynamic Load Balancer (DLB), Data Streaming Accelerator (DSA),και In-Memory Analytics Accelerator (IAA), οι οποίοι απαλλάσσουν τα κρίσιμα φορτία εργασίας και βελτιώνουν τη συνολική αποτελεσματικότητα του συστήματος.
- Μνήμη:Μνήμη DDR5 8 καναλιών με ταχύτητες έως 6400 MT/s, που υποστηρίζει έως 4 TB ανά πρίζα
- PCIe:88 λωρίδες PCIe® 5.0, παρέχοντας υψηλής ταχύτητας συνδεσιμότητα για αποθήκευση και δικτύωση
- UPI:3 Ultra Path Interconnect (UPI) συνδέσεις με ταχύτητα 24 GT/s για επεκτασιμότητα πολλαπλών υποδομών
- Υπολογισμός τεχνητής νοημοσύνης και φορτία εργασίας μηχανικής μάθησης
- Επιτάχυνση βάσεων δεδομένων και ανάλυση σε μνήμη
- Δίκτυα παράδοσης περιεχομένου και διανομή ιστοσελίδων
- Χρηματιστηριακές υπηρεσίες υψηλής συχνότητας και χρηματοπιστωτικές υπηρεσίες
Intel Xeon cpu 4.0 ghz
,Επεξεργαστής Intel Xeon 6714P
,Intel Xeon cpu 8 πυρήνων
-
P23608-B21 Πολυ-προμηθευτής HDD HPE 16TB SAS 12G Business Critical 7.2K LFF LP Helium 512e ISE
HPE 16TB SAS 12G Helium HDD με 7,2K RPM, φορέας χαμηλού προφίλ για διακομιστές υψηλής πυκνότητας. Διαθέτει Instant Secure Erase, μορφή 512e και αξιοπιστία πολλών προμηθευτών για μαζική αποθήκευση επιχειρήσεων. -
Επεξεργαστής διακομιστή Xeon Silver 4416+ με 20 πυρήνες 40 νήματα υποστήριξη μνήμης DDR5
Xeon Silver 4416+: 20 πυρήνες, 40 νήματα, 3,9 GHz turbo. Μνήμη DDR5, PCIe 5.0, προηγμένη ασφάλεια & επιτάχυνση AI. Ιδανικό για virtualization, cloud και αναλύσεις δεδομένων. -
9754 Amd Epyc επεξεργαστής 128 πυρήνες 256 νήματα και Zen 4 αρχιτεκτονική
AMD EPYC 9754: 128 πυρήνες, 256 νήματα για μέγιστη πυκνότητα cloud & HPC. Αρχιτεκτονική Zen 4, 360W TDP, PCIe 5.0, μνήμη DDR5. Ιδανικό για εικονικοποίηση, κοντέινερ και παράλληλους φόρτους εργασίας υπολογιστών.