AMD EPYCTM 9354 επεξεργαστής με 32 πυρήνες 3.25 GHz βασικό ρολόι και 280W TDP
Ο EPYC 9354 είναι ένας υψηλής συχνότητας επεξεργαστής 32 πυρήνων βελτιστοποιημένος για φορτία εργασίας που απαιτούν ισχυρή απόδοση ανά πυρήνα με μέτριο αριθμό πυρήνων.Το 25 GHz βασικό ρολόι και το 280W TDP το καθιστούν εξαιρετική επιλογή για εφαρμογές επιχειρήσεων ευαίσθητες στη λήξη.
| Σχήμα | AMD EPYCTM 9354 |
|---|---|
| Αρχιτεκτονική | "Zen 4" (Γένοβα) |
| Σημεία / Νήματα | 32 πυρήνες / 64 νήματα |
| Βασική ταχύτητα ρολογιού | 30,25 GHz |
| Μαξ, ωρολόγιο. | Μέχρι 3,8 GHz |
| Κασέ L3 | 256 MB |
| Προεπιλεγμένο TDP | 280W |
| Διαμορφώσιμο TDP (cTDP) | 240W - 300W |
| Συμπύκνωση CPU | SP5 |
| Αριθμός υποδομών | 1P / 2P |
Το EPYC 9354 συνδυάζει 32 πυρήνες "Zen 4" με υψηλή συχνότητα βάσης 3,25 GHz,Παρέχοντας εξαιρετικές επιδόσεις με ένα νήμα, παρέχοντας παράλληλοτητα για εικονικά ή μικτά φορτία εργασίαςΗ μεγάλη αποθήκευση 256 MB L3 βοηθά στην ελαχιστοποίηση της καθυστέρησης μνήμης για τα συχνά προσπελάσιμα δεδομένα.
- Μνήμη:12 κανάλια DDR5 έως 4800 MT/s, παρέχοντας υψηλό εύρος ζώνης για εφαρμογές που συνδέονται με μνήμη.
- PCIe:128 λωρίδες PCIe® 5.0, επιτρέποντας ευέλικτες ρυθμίσεις Ε/Ε με χαμηλή καθυστέρηση σύνδεσης.
- Συστήματα διαχείρισης βάσεων δεδομένων (DBMS) και διαδικτυακή επεξεργασία συναλλαγών (OLTP)
- Υποδομές τηλεπικοινωνιών
- Ανάλυση σε πραγματικό χρόνο και χρηματοοικονομικές υπηρεσίες
- Διακομιστές εφαρμογών επιχειρήσεων
Όλοι οι επεξεργαστές της σειράς EPYC 9004 μοιράζονται μια ενιαία πλατφόρμα, απλοποιώντας την ανάπτυξη και την επεκτασιμότητα:
| Κεραμίδας | SP5 - συμβατό με ένα ευρύ οικοσύστημα πλατφορμών διακομιστών |
|---|---|
| Αρχιτεκτονική μνήμης | 12 κανάλια DDR5 με υποστήριξη RDIMM και 3DS RDIMM, έως 6 TB ανά πρίζα |
| Εισαγωγή/Εξόδου | 128 λωρίδες PCIe® 5.0 ανά πρίζα |
| Ασφάλεια | AMD Infinity Guard με Secure Encrypted Virtualization (SEV) και Secure Memory Encryption (SME) |
| Διοίκηση | Ενσωματωμένος επεξεργαστής ασφάλειας πλατφόρμας (PSP) με εργαλεία διαχείρισης ανοικτών προτύπων |
32 πυρήνες AMD server CPU
,AMD EPYCTM 9354 επεξεργαστής
,280W TDP amd CPU διακομιστή
-
Επεξεργαστής AMD EPYC™ 9124 με 16 πυρήνες, βασικό ρολόι 3.0 GHz και TDP 200W
AMD EPYC 9124: Επεξεργαστής διακομιστή 16 πυρήνων «Zen 4» με βασικό ρολόι 3,0 GHz, 200 W TDP. Διαθέτει DDR5 12 καναλιών, λωρίδες 128 PCIe 5.0. Ιδανικό για εικονικοποίηση, αποκλειστικές εφαρμογές και υποδομές μικρομεσαίων επιχειρήσεων με αποδοτικότητα σε επίπεδο επιχείρησης. -
Xeon Gold 6526Y επεξεργαστής διακομιστή με 16 πυρήνες 32 νήματα και 195W TDP για κέντρα δεδομένων υψηλής απόδοσης
Xeon Gold 6526Y: CPU διακομιστή 16 πυρήνων με turbo 3,9 GHz, 37,5 MB cache, υποστήριξη DDR5, PCIe 5.0 και προηγμένα χαρακτηριστικά ασφαλείας. Ιδανικό για εταιρικά κέντρα δεδομένων και φόρτους εργασίας στο cloud. -
Επεξεργαστής Intel Xeon 6530P με 32 πυρήνες, 225W TDP και 48MB L3 Cache
Intel® Xeon® 6530P: 32 πυρήνες, 64 νήματα, 4,0 GHz turbo. Ιδανικό για HPC, AI και αναλυτικά στοιχεία με 48MB cache, 88 λωρίδες PCIe 5.0 και ενσωματωμένους επιταχυντές για ανώτερη απόδοση κέντρου δεδομένων.