AMD EPYCTM 9534 Επεξεργαστής με 64 πυρήνες 280W TDP και αρχιτεκτονική Zen 4
Ο EPYC 9534 είναι ένας ενεργειακά αποδοτικός επεξεργαστής 64 πυρήνων σχεδιασμένος για την ανάπτυξη νέφους και φορτία εργασίας όπου η αποδοτικότητα ενέργειας είναι πρωταρχική.παρέχει εξαιρετικές επιδόσεις ανά βατ, διατηρώντας την υψηλή πυκνότητα πυρήνα.
| Προδιαγραφές | Λεπτομέρειες |
|---|---|
| Σχήμα | AMD EPYCTM 9534 |
| Αρχιτεκτονική | "Zen 4" (Γένοβα) |
| Σημεία / Νήματα | 64 πυρήνες / 128 νήματα |
| Βασική ταχύτητα ρολογιού | 20,45 GHz |
| Μαξ, ωρολόγιο. | Μέχρι 3,7 GHz |
| Κασέ L3 | 256 MB |
| Προεπιλεγμένο TDP | 280W |
| Διαμορφώσιμο TDP (cTDP) | 240W - 300W |
| Συμπύκνωση CPU | SP5 |
| Αριθμός υποδομών | 1P / 2P |
Το EPYC 9534 παρέχει 64 πυρήνες σε θερμικό περίβλημα 280W, επιτρέποντας υψηλότερη πυκνότητα ράφων και μειωμένα λειτουργικά κόστη.Ενσωματώνει όλα τα εξελιγμένα χαρακτηριστικά της οικογένειας, συμπεριλαμβανομένης της υποστήριξης του AVX-512 και των ολοκληρωμένων δυνατοτήτων I / O, καθιστώντας το ιδανική επιλογή για περιβάλλοντα κέντρων δεδομένων ευαίσθητα στην ενέργεια.
- Μνήμη:12 κανάλια DDR5 έως 4800 MT/s, παρέχοντας ισορροπημένη απόδοση μνήμης βελτιστοποιημένη για φορτία εργασίας cloud
- PCIe:128 λωρίδες PCIe® 5.0, εξασφαλίζοντας υψηλής ταχύτητας συνδεσιμότητα για υποδομές αποθήκευσης και δικτύωσης
- Υπερβαθμικό cloud και web hosting
- Μικρουπηρεσίες και εφαρμογές σε δοχεία
- Διανεμημένες βάσεις δεδομένων
- Ενεργειακά αποδοτικές εκμεταλλεύσεις διακομιστών
64 πυρήνες CPU
,64 πυρήνες amd epyc TM 9534
,Zen 4 CPU
-
Intel Xeon Gold 6542Y επεξεργαστής με 24 πυρήνες / 48 νήματα, 60 MB Smart Cache
Intel Xeon Gold 6542Y: CPU διακομιστή 24 πυρήνων με turbo 4,1 GHz, 60MB cache & PCIe 5.0. Διαθέτει Intel AMX για επιτάχυνση AI, προηγμένη τεχνολογία ασφαλείας και υποστηρίζει έως και 4TB DDR5. Ιδανικό για κέντρα δεδομένων, εικονικοποίηση και φόρτους εργασίας HPC. -
Xeon Gold 6530 επεξεργαστής με 32 πυρήνες 160 MB Smart Cache και DDR5 4800 MT/s για υψηλής πυκνότητας απόδοση διακομιστή
Xeon Gold 6530: Επεξεργαστής διακομιστή 32 πυρήνων με 160 MB cache, 4,0 GHz turbo, υποστήριξη μνήμης DDR5 και προηγμένα χαρακτηριστικά ασφαλείας, συμπεριλαμβανομένων των TDX & TME. Ιδανικό για επιχειρηματικούς φόρτους εργασίας υψηλής πυκνότητας. -
Xeon Platinum 8580 επεξεργαστής με 60 πυρήνες 120 νήματα και 300 MB L3 cache
Intel Xeon Platinum 8580: 60 πυρήνες, 120 νήματα, 4,0 GHz max turbo. Ιδανικό για HPC, AI, εικονικοποίηση και κρίσιμους φόρτους εργασίας για την αποστολή με προηγμένη ασφάλεια και υποστήριξη μνήμης DDR5.