16 πυρήνες 32 νήματα CPU AMD EPYCTM 9115 επεξεργαστής 125W TDP και αρχιτεκτονική Zen 5
Σύνοψη του προϊόντος
Επεξεργαστής AMD EPYCTM 9115 Ο EPYC 9115 είναι ένας αποδοτικός, 16-core επεξεργαστής σχεδιασμένος για τα κύρια εργασιακά φορτία των επιχειρήσεων και του cloud.το οποίο το καθιστά ιδανικό για αναπτύξεις κλίμακας, streaming μέσων ενημέρωσης και γενικής χρήσης υποδομών. Βασικές προδιαγραφές Προδιαγραφέ...
Βασικές Ιδιότητες
Επωνυμία Μάρκας:
AMD
Αριθμός μοντέλου:
9115
Εμπορικά Ακίνητα
Ελάχιστη ποσότητα παραγγελίας:
10
Τιμή:
700-1500 USD
Όροι πληρωμής:
T/T
Περιγραφή προϊόντων
Επεξεργαστής AMD EPYCTM 9115
Ο EPYC 9115 είναι ένας αποδοτικός, 16-core επεξεργαστής σχεδιασμένος για τα κύρια εργασιακά φορτία των επιχειρήσεων και του cloud.το οποίο το καθιστά ιδανικό για αναπτύξεις κλίμακας, streaming μέσων ενημέρωσης και γενικής χρήσης υποδομών.
Βασικές προδιαγραφές
| Προδιαγραφές | Λεπτομέρειες |
|---|---|
| Σχήμα | AMD EPYCTM 9115 |
| Αρχιτεκτονική | "Zen 5" (Τουρίνο) |
| Σημεία / Νήματα | 16 πυρήνες / 32 νήματα |
| Βασική ταχύτητα ρολογιού | 20,6 GHz |
| Μαξ, ωρολόγιο. | Μέχρι 4,1 GHz |
| Όλη η ταχύτητα αύξησης πυρήνα | 30,3 GHz |
| Κασέ L3 | 64 MB |
| Προεπιλεγμένο TDP | 125W |
| Διαμορφώσιμο TDP (cTDP) | 120W - 155W |
| Συμπύκνωση CPU | SP5 |
| Αριθμός υποδομών | 1P / 2P |
| Ημερομηνία εκτόξευσης | Οκτώβριος 2024 |
Απόδοση & Αρχιτεκτονική
Το EPYC 9115 αξιοποιεί την βασική αρχιτεκτονική "Zen 5" για να παρέχει ισχυρή απόδοση σε χαμηλή ισχύ.ενώ το TDP 125W επιτρέπει μεγαλύτερη πυκνότητα ράφους και μειωμένες απαιτήσεις ψύξηςΟ επεξεργαστής υποστηρίζει πλήρεις εντολές AVX-512, επιταχύνοντας τις εφαρμογές υψηλής κατανάλωσης.
Μνήμη & I/O
- Μνήμη:12 κανάλια DDR5 έως 6400 MT/s, παρέχοντας υψηλό εύρος ζώνης μνήμης για φορτία εργασίας που συνδέονται με τη μνήμη.
- PCIe:128 λωρίδες PCIe® 5.0, παρέχοντας ευέλικτη Ε/Ε για αποθήκευση και δικτύωση NVMe.
Σύνδεση του φόρτου εργασίας
- Διακίνηση μέσων ενημέρωσης και διανομή περιεχομένου
- Εικονικοποίηση και υπερσυγκεντρωμένη υποδομή
- Διακομιστές επιχειρήσεων γενικής χρήσης
- Εφαρμογές νέφους με κλίμακα
Λεπτομέρειες προιόντος
Επισημαίνω:
16 πυρήνες 32 νήματα CPU
,Επεξεργαστής AMD EPYCTM 9115
,AMD EPYCTM 9115 125W TDP
Cores / Threads:
16 πυρήνες / 32 νήματα
Συγγενικά προϊόντα
-
881781-B21 HPE 12TB SAS σκληρός δίσκος 12G Business Critical 7.2K LFF LP 512e Multi Vendor HDD
HPE 12TB SAS HDD με τεχνολογία ηλίου για μειωμένη κατανάλωση ενέργειας. Διαθέτει διεπαφή SAS 12G, μορφή 512e και ψηφιακά υπογεγραμμένο υλικολογισμικό. Το SKU πολλαπλών πωλητών διασφαλίζει αξιόπιστη παροχή για αποθήκευση κρίσιμης σημασίας για τις επιχειρήσεις. -
Xeon Silver 4410Y επεξεργαστής διακομιστή με 12 πυρήνες 24 νήματα και 150W TDP
Xeon Silver 4410Y: CPU διακομιστή 12 πυρήνων με turbo 3,9 GHz, μνήμη DDR5, PCIe 5.0 και προηγμένη ασφάλεια. Ιδανικό για cloud, virtualization και οικονομικά αποδοτικά κέντρα δεδομένων. -
Επεξεργαστής διακομιστή Xeon Gold 6448Y με 32 πυρήνες 64 νήματα έως 4,10 GHz Turbo
Xeon Gold 6448Y: Επεξεργαστής διακομιστή 32 πυρήνων με turbo 4,1 GHz, 60 MB cache και 225 W TDP. Διαθέτει PCIe 5.0, μνήμη DDR5 και επιτάχυνση AI μέσω AMX/DL Boost. Ιδανικό για virtualization, cloud και φόρτους εργασίας με ένταση δεδομένων.