Επεξεργαστής Hpe Cpu AMD EPYC™ 9275F Με Βασική Συχνότητα 4.1 GHz, 24 Πυρήνες, 48 Νήματα, 192 MB Κρυφής Μνήμης L3
Το EPYC 9275F είναι ένας βελτιστοποιημένος για συχνότητα επεξεργαστής σχεδιασμένος για μέγιστη απόδοση ανά πυρήνα.παρέχει τις υψηλότερες επιδόσεις μεμονωμένου νήματος στη σειρά EPYC 9005Αυτό το καθιστά την ιδανική επιλογή για εφαρμογές όπου η ωρολογιακή ταχύτητα είναι ο κύριος παράγοντας απόδοσης.
| Σχήμα | AMD EPYCTM 9275F |
| Αρχιτεκτονική | "Zen 5" (Τουρίνο) |
| Σημεία / Νήματα | 24 πυρήνες / 48 νήματα |
| Βασική ταχύτητα ρολογιού | 4.1 GHz |
| Μαξ, ωρολόγιο. | Μέχρι 4,8 GHz |
| Κασέ L3 | 192 MB |
| Προεπιλεγμένο TDP | 320W |
| Διαμορφώσιμο TDP (cTDP) | 256W - 320W |
| Συμπύκνωση CPU | SP5 |
| Αριθμός υποδομών | 1P / 2P |
Το EPYC 9275F αντιπροσωπεύει το αποκορύφωμα της συχνότητας στην οικογένεια EPYC 9005.Παρέχει εξαιρετικές επιδόσεις σε μονό νήμα και ανά πυρήναΜε 24 πυρήνες, παρέχει επαρκή παράλληλοτητα για πολλά εργασιακά φορτία των επιχειρήσεων, διατηρώντας παράλληλα ένα θερμικό προφίλ κατάλληλο για πυκνή ανάπτυξη.
- Μνήμη:12 κανάλια DDR5 έως 6400 MT/s, διασφαλίζοντας ότι το εύρος ζώνης μνήμης δεν θα αποτελέσει εμπόδιο για τους πυρήνες υψηλής συχνότητας.
- PCIe:128 λωρίδες PCIe® 5.0, επιτρέποντας υψηλής ταχύτητας ρυθμίσεις Ε/Υ με ελάχιστη καθυστέρηση.
- Ενεργειακά εργαλεία ηλεκτρονικής αυτοματοποίησης σχεδιασμού (EDA)
- Τάξη βάσεων δεδομένων και διαδικτυακή επεξεργασία συναλλαγών (OLTP)
- Ανάλυση σε πραγματικό χρόνο και επεξεργασία σήματος
- Εργασιακά φορτία με αυστηρά μοντέλα αδειοδότησης ανά πυρήνα
Όλοι οι επεξεργαστές της σειράς EPYC 9005 μοιράζονται μια ενιαία πλατφόρμα, απλοποιώντας την ανάπτυξη και την επεκτασιμότητα:
| Κεραμίδας | SP5 - συμβατό με την υφιστάμενη υποδομή SP5 |
| Αρχιτεκτονική μνήμης | 12 κανάλια DDR5 με υποστήριξη RDIMM, 3DS RDIMM και έως 6 TB ανά πρίζα |
| Εισαγωγή/Εξόδου | 128 λωρίδες PCIe® 5.0 ανά πρίζα |
| Ασφάλεια | AMD Infinity Guard με Secure Encrypted Virtualization (SEV) και Secure Memory Encryption (SME) |
| Διοίκηση | Ενσωματωμένος επεξεργαστής ασφάλειας πλατφόρμας (PSP) με υποστήριξη εργαλείων διαχείρισης ανοικτών προτύπων |
24 Πυρήνες 48 Νήματα hpe cpu
,4.1 GHz hpe cpu
,Επεξεργαστής AMD EPYC™ 9275F
-
Intel Xeon Platinum 8562Y+ 32 πυρήνες 5η γενιά Emerald Rapids Server επεξεργαστής με 300W TDP
Intel Xeon Platinum 8562Y+: CPU διακομιστή 32 πυρήνων με 4,1 GHz turbo, 60MB cache, DDR5 5600MT/s, PCIe 5.0. Διαθέτει επιταχυντές AI (AMX), ασφάλεια υλικού (TDX/TME) και ενίσχυση απόδοσης Intel On-Demand για φόρτους εργασίας cloud, HPC και επιχειρήσεων. -
Intel Xeon Cpu 6515P επεξεργαστής με 16 πυρήνες 4,1 GHz Turbo και 150W TDP
Intel® Xeon® 6515P: Επεξεργαστής 16 πυρήνων με 4,1 GHz turbo, 48MB cache & 150W TDP. Διαθέτει υποστήριξη PCIe 5.0, DDR5 και ενσωματωμένους επιταχυντές για επιχειρηματικούς φόρτους εργασίας υψηλής συχνότητας, χαμηλής καθυστέρησης, cloud και edge. -
Επεξεργαστής Intel Xeon 6768P με 64 πυρήνες, βασική συχνότητα 2,4 GHz και TDP 330W
Intel® Xeon® 6768P: Επεξεργαστής ναυαρχίδα 64 πυρήνων με βασική συχνότητα 2,4 GHz, 330 W TDP. Διαθέτει μνήμη DDR5, PCIe 5.0 και ενσωματωμένους επιταχυντές για τεχνητή νοημοσύνη, HPC και φόρτους εργασίας εικονικοποίησης μεγάλης κλίμακας.