64 πυρήνες 300W TDP AMD EPYCTM 9535 επεξεργαστής Zen 5 αρχιτεκτονική
Ο EPYC 9535 είναι ένας ενεργειακά βελτιστοποιημένος επεξεργαστής 64 πυρήνων που παρέχει ισχυρή πυκνότητα υπολογισμού σε TDP 300W.και το συνολικό κόστος ιδιοκτησίας είναι κρίσιμα, καθιστώντας την εξαιρετική επιλογή για τους παρόχους cloud υπερκυκλικής κλίμακας και τα κέντρα δεδομένων που χρησιμοποιούν ενεργειακά.
| Προδιαγραφές | Λεπτομέρειες |
|---|---|
| Σχήμα | AMD EPYCTM 9535 |
| Αρχιτεκτονική | "Zen 5" (Τουρίνο) |
| Σημεία / Νήματα | 64 πυρήνες / 128 νήματα |
| Βασική ταχύτητα ρολογιού | 20,4 GHz |
| Μαξ, ωρολόγιο. | Μέχρι 3,7 GHz |
| Κασέ L3 | 256 MB |
| Προεπιλεγμένο TDP | 300W |
| Διαμορφώσιμο TDP (cTDP) | 240W - 300W |
| Συμπύκνωση CPU | SP5 |
| Αριθμός υποδομών | 1P / 2P |
Το EPYC 9535 παρέχει 64 πυρήνες με ενεργειακά αποδοτικό σχεδιασμό που δεν συμβιβάζεται με τον αριθμό πυρήνων.διασφάλιση σύγχρονων χαρακτηριστικών απόδοσης, όπως η υποστήριξη του AVX-512 και προηγμένες δυνατότητες ασφαλείας, είναι διαθέσιμες ακόμη και σε περιβάλλον χαμηλότερης ισχύος.
- Μνήμη:12 κανάλια DDR5 με ταχύτητες έως 6000 MT/s, προσφέροντας ισορροπημένη απόδοση μνήμης για διαμορφώσεις ευαίσθητες στην ισχύ.
- PCIe:128 λωρίδες PCIe® 5.0, παρέχοντας πλήρη δυνατότητα Ε/Ε για αποθήκευση και δικτύωση σε πυκνούς εξυπηρετητές.
- Υπερβαθμικό cloud και web hosting
- Μικρουπηρεσίες και περιβαλλοντικά δοχεία
- Διανεμημένες βάσεις δεδομένων
- Ενεργειακά αποδοτικές φάρμες διακομιστών υψηλής πυκνότητας
Όλοι οι επεξεργαστές της σειράς EPYC 9005 μοιράζονται μια ενιαία πλατφόρμα, απλοποιώντας την ανάπτυξη και την επεκτασιμότητα:
- Συσκευή:SP5 (συμβατό με την υφιστάμενη υποδομή SP5)
- Αρχιτεκτονική μνήμης:12 κανάλια DDR5 με υποστήριξη RDIMM, 3DS RDIMM και έως 6 TB μνήμης ανά πρίζα
- Εισαγωγή/Εξόδου:128 λωρίδες PCIe® 5.0 ανά πρίζα
- Ασφάλεια:AMD Infinity Guard με Secure Encrypted Virtualization (SEV) και Secure Memory Encryption (SME)
- Διοίκηση:Ενσωματωμένος επεξεργαστής ασφάλειας πλατφόρμας (PSP) και υποστήριξη εργαλείων διαχείρισης ανοικτών προτύπων
300W TDP amd CPU διακομιστή
,64 πυρήνες και epyc 9535
,Επεξεργαστής AMD EPYCTM 9535
-
Επεξεργαστής διακομιστή Xeon Gold 6448Y με 32 πυρήνες 64 νήματα έως 4,10 GHz Turbo
Xeon Gold 6448Y: Επεξεργαστής διακομιστή 32 πυρήνων με turbo 4,1 GHz, 60 MB cache και 225 W TDP. Διαθέτει PCIe 5.0, μνήμη DDR5 και επιτάχυνση AI μέσω AMX/DL Boost. Ιδανικό για virtualization, cloud και φόρτους εργασίας με ένταση δεδομένων. -
AMD EPYCTM 9554 Επεξεργαστής με 64 πυρήνες 3.1 GHz Κρολόι βάσης και 128 PCIe 5.0 Lane
AMD EPYC™ 9554: 64 πυρήνες «Zen 4», βασική συχνότητα 3,1 GHz, 128 λωρίδες PCIe 5.0 & υποστήριξη DDR5. Ιδανικό για εικονικοποίηση, εταιρικές εφαρμογές και αναλύσεις δεδομένων με ισορροπημένη απόδοση για απαιτητικούς φόρτους εργασίας. -
Επεξεργαστής AMD EPYC Server 9015 με 8 Πυρήνες, 125W TDP και Αρχιτεκτονική Zen 5
AMD EPYC™ 9015: CPU διακομιστή «Zen 5» 8 πυρήνων με 125 W TDP, 64 MB προσωρινή μνήμη L3, DDR5 12 καναλιών και 128 λωρίδες PCIe 5.0. Ιδανικό για ευαίσθητες στο κόστος εταιρικές αναπτύξεις που απαιτούν ενεργειακή απόδοση και αξιοπιστία.