Επεξεργαστής διακομιστή AMD Epyc 9555 με βασικό ρολόι 3,2 GHz, TDP 360W, 64 πυρήνες
Το EPYC 9555 προσφέρει μια ισορροπημένη διαμόρφωση 64 πυρήνων και ένα υψηλό ρολόι βάσης 3,2 GHz σε θερμικό περίβλημα 360W.Έχει σχεδιαστεί για να προσφέρει ισχυρή απόδοση σε ένα ευρύ φάσμα φορτίων εργασίας κέντρου δεδομένων, συνδυάζοντας πυκνότητα πυρήνα με ενεργειακή απόδοση για βέλτιστο συνολικό κόστος ιδιοκτησίας.
| Προδιαγραφές | Λεπτομέρειες |
|---|---|
| Σχήμα | AMD EPYCTM 9555 |
| Αρχιτεκτονική | "Zen 5" (Τουρίνο) |
| Σημεία / Νήματα | 64 πυρήνες / 128 νήματα |
| Βασική ταχύτητα ρολογιού | 3.2 GHz |
| Μαξ, ωρολόγιο. | Μέχρι 4,4 GHz |
| Κασέ L3 | 256 MB |
| Προεπιλεγμένο TDP | 360W |
| Διαμορφώσιμο TDP (cTDP) | 300W - 360W |
| Συμπύκνωση CPU | SP5 |
| Αριθμός υποδομών | 1P / 2P |
Με 64 πυρήνες και υψηλή συχνότητα βάσης, το EPYC 9555 χρησιμεύει ως ευπροσάρμοστο εργατικό άλογο για τα σύγχρονα κέντρα δεδομένων.Παρέχει εξαιρετική απόδοση ανά βατ και είναι σε θέση να χειρίζεται τόσο τις εφαρμογές cloud με κλίμακα όσο και τα παραδοσιακά φορτία εργασίας των επιχειρήσεων με ευκολία.
- Μνήμη:Μνήμη DDR5 12 καναλιών με ταχύτητες έως 6400 MT/s, εξασφαλίζοντας επαρκές εύρος ζώνης για λειτουργίες υψηλού αριθμού πυρήνων.
- PCIe:128 λωρίδες PCIe® 5.0, επιτρέποντας ευέλικτες ρυθμίσεις συστήματος με πολλαπλές GPU και μονάδες NVMe.
- Το σύννεφο και τα εικονικά περιβάλλοντα
- Ανάλυση δεδομένων και επιχειρηματικές πληροφορίες
- Διακομιστές επιχειρήσεων γενικής χρήσης
- Αποθήκευση και δικτύωση που καθορίζονται από λογισμικό
Επεξεργαστής διακομιστή AMD Epyc 9555
,Επεξεργαστής διακομιστή AMD Epyc 64 πυρήνες
,Επεξεργαστής AMD Epyc 9555
-
Επεξεργαστής διακομιστή Intel Xeon Gold 6448H με 32 πυρήνες 64 νήματα 4,10 GHz Max
Intel Xeon Gold 6448H: 32 πυρήνες, 4,1 GHz turbo, 250 W TDP. Διαθέτει μνήμη DDR5, PCIe 5.0, προηγμένη επιτάχυνση AI/ML και ασφάλεια εταιρικού επιπέδου. Ιδανικό για φόρτους εργασίας διακομιστή με ένταση δεδομένων. -
Επεξεργαστής διακομιστή Intel Xeon Gold 6538N με 32 πυρήνες, μνήμη DDR5 5200 MT/S και Intel AMX για επιτάχυνση AI
Intel Xeon Gold 6538N: CPU διακομιστή 32 πυρήνων με turbo 4,1 GHz, 60MB cache και προηγμένες δυνατότητες AI/ασφάλειας. Ιδανικό για εταιρικούς φόρτους εργασίας cloud, HPC και εντατικών δεδομένων με μνήμη DDR5 και υποστήριξη PCIe 5.0. -
Επεξεργαστής AMD EPYC Server 9015 με 8 Πυρήνες, 125W TDP και Αρχιτεκτονική Zen 5
AMD EPYC™ 9015: CPU διακομιστή «Zen 5» 8 πυρήνων με 125 W TDP, 64 MB προσωρινή μνήμη L3, DDR5 12 καναλιών και 128 λωρίδες PCIe 5.0. Ιδανικό για ευαίσθητες στο κόστος εταιρικές αναπτύξεις που απαιτούν ενεργειακή απόδοση και αξιοπιστία.