Επεξεργαστής AMD EPYCTM 9575F με 64 πυρήνες 5.0 GHz Boost Clock και 128 PCIe 5.0 Lane
Το EPYC 9575F είναι ένα μέλος της οικογένειας EPYC 9005 με βελτιστοποιημένη συχνότητα, σχεδιασμένο για φορτία εργασίας που απαιτούν την υψηλότερη δυνατή απόδοση ανά πυρήνα.3 GHz βασικό ρολόι και επιθετικές συχνότητες ενίσχυσης, αυτός ο επεξεργαστής υπερέχει στην ηλεκτρονική αυτοματοποίηση σχεδιασμού (EDA), τη χρηματοοικονομική μοντελοποίηση και άλλες εφαρμογές ευαίσθητες στην καθυστέρηση.
| Σχήμα | AMD EPYCTM 9575F |
|---|---|
| Αρχιτεκτονική | "Zen 5" (Τουρίνο) |
| Σημεία / Νήματα | 64 πυρήνες / 128 νήματα |
| Βασική ταχύτητα ρολογιού | 30,3 GHz |
| Μαξ, ωρολόγιο. | Μέχρι 5,0 GHz |
| Κασέ L3 | 256 MB |
| Προεπιλεγμένο TDP | 400W |
| Διαμορφώσιμο TDP (cTDP) | 320W - 400W |
| Συμπύκνωση CPU | SP5 |
| Αριθμός υποδομών | 1P / 2P |
Η ονομασία της σειράς "F" υποδηλώνει μια εστίαση στην υψηλή συχνότητα.παρέχοντας εξαιρετικές επιδόσεις σε μονό νήμα και ανά πυρήνα χωρίς να θυσιάζεται η πυκνότητα πυρήναΑυτό το καθιστά ιδανικό για αδειοδοτημένες ή παλαιές εφαρμογές που βασίζονται σε υψηλές ταχύτητες ρολογιού.
- Μνήμη:12 κανάλια DDR5 έως 6400 MT/s, παρέχοντας το εύρος ζώνης που απαιτείται για την τροφοδοσία πυρήνων υψηλής συχνότητας.
- PCIe:128 λωρίδες PCIe® 5.0 για σύνδεση χαμηλής καθυστέρησης με επιταχυντές και υψηλής ταχύτητας I/O.
- Ηλεκτρονική αυτοματοποίηση σχεδιασμού (EDA)
- Χρηματοοικονομικές υπηρεσίες και μοντέλα κινδύνου
- Υποδομή εμπορίας υψηλής συχνότητας
- Τεχνικοί υπολογιστές που απαιτούν ταχείς επιδόσεις με ένα μονοκύκλωμα
Επεξεργαστής AMD EPYCTM 9575F
,amd epyc 9575f 64 πυρήνες 5
,0 GHz
-
Xeon Silver 4410Y επεξεργαστής διακομιστή με 12 πυρήνες 24 νήματα και 150W TDP
Xeon Silver 4410Y: CPU διακομιστή 12 πυρήνων με turbo 3,9 GHz, μνήμη DDR5, PCIe 5.0 και προηγμένη ασφάλεια. Ιδανικό για cloud, virtualization και οικονομικά αποδοτικά κέντρα δεδομένων. -
Επεξεργαστής AMD EPYC™ 9124 με 16 πυρήνες, βασικό ρολόι 3.0 GHz και TDP 200W
AMD EPYC 9124: Επεξεργαστής διακομιστή 16 πυρήνων «Zen 4» με βασικό ρολόι 3,0 GHz, 200 W TDP. Διαθέτει DDR5 12 καναλιών, λωρίδες 128 PCIe 5.0. Ιδανικό για εικονικοποίηση, αποκλειστικές εφαρμογές και υποδομές μικρομεσαίων επιχειρήσεων με αποδοτικότητα σε επίπεδο επιχείρησης. -
2.4 GHz AMD EPYCTM 9654 Επεξεργαστής με 96 πυρήνες 192 νήματα και 384 MB L3 Cache
AMD EPYC 9654: 96 πυρήνες, 192 νήματα για μέγιστη υπολογιστική πυκνότητα. Αρχιτεκτονική Zen 4 με 384MB L3 cache, μνήμη DDR5 και PCIe 5.0. Ιδανικό για φόρτους εργασίας HPC, cloud, AI και μεγάλης κλίμακας βάσεων δεδομένων.